Fasada Xham – Alumin

Struktura e aluminit tė fasadės punohet me profilin e njohur grek Alumil qė ofron kushte shumė tė larta teknike dhe garancione shumė vjeēare.

Ofrohen shumė mundėsi tė pėrzgjedhjes sė xhamit, nga xhami i thjeshtė termopan, termopan ku xhami i jashtėm ėshtė pampleks 4+4 ose 3+3, dhe me xham te jashtėm tė temperuar. Poashtu mundėsitė e pėrzgjedhjes sė ngjyrave janė shumė tė mėdha. Lloji i xhamit standard qė ofrohet ėshtė i markės shumė tė njohur turke Sise Cam qė ofron kushte teknike shumė tė larta dhe garancione shumėvjeēare.

E veēanta tjetėr e fasadės sė “Alumin-Al” ėshtė izolimi profesional i fasadės ku ofrohen termoizolime, hidroizolime dhe izolime akustike.

Gjithashtu ofrohet garancion tė plota shumėvjeēare nė montimin e fasadės.

Llojet e fasadave xham-alumin: